E-Ticarette En Çok Satışı Yapılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satışı Yapılan Ürünler

1.Online Yemek Satışı

Türkiye genelinde çalışma temposu, yol trafiği gibi etkenlerden yemek yapmaya zaman kalmamakta işleri kolaylaştırmak adına hazır yemek çokça tercih edilmektedir. Günümüzde insanlar internet üzerinden mobil uygulamaları veya e-ticaret sitelerinden en çok hazır yemek siparişi verdikleri saptanmıştır. Online alışverişte insanların %99’unun yiyecek alışverişi yaptığı görülmektedir.

2.Aksesuar, Giyim, Ayakkabı Satışı

Yeme, içme ve barınma gibi en temel ihtiyaçlarımızdan biri tanesinde giyimdir. Günümüzde insanlar bakıma verilen önemi arttırmışlardır bu yüzden alışveriş yapmayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Kadın ve erkek giyim kategorileri, e-ticaret sitelerinde en çok satılan ürünler arasında önem taşımakta her zaman da önem taşıyacak bir iş alanıdır. E-Ticaret sitesinde giyim ürünü satarken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de popüler, trend ürünleri takip edip müşteri isteklerine göre ürün stoğu yapmak. E-Ticaret pazarında en çok satılan ürünler arasında tesettür giyim çokça tercih edilmektedir. Bu tarz niş veya daha spesifik ürün satarak da kazancınızı arttırabilirsiniz. Satışını yapacağınız ürünlerin kalitesi ve güzel ürünler olması insanların sizden güvenilir şekilde alışveriş yapmasını sağlar.

3. Makyaj ve Kişisel Bakım Ürünleri Satışı

Günümüzde insanlar öz bakımına daha fazla önem vermeye başlamışlardır. Kişisel bakım ve makyaj ürünleri e-ticaret sitelerinde en çok satılan ürünler arasına girmiştir. Gündelik hayatımızda ve özel günlerimizde kişisel bakım ve güzelliğimizi her zaman için önemsemekteyiz. Kişisel bakım ve makyaj ürünleri sayesinde kendinizi sağlıklı bir cilde ve güzel bir yüze sahip olarak görmek psikolojik olarak mutluluk ve öz güven duygusunu hissettirmektedir. Özellikle günümüzde hanım ve beyefendilerin toplantı, davet veya özel anlarında bakımsızlıktan kaçınarak bakımlı olmaya önem vermektedir. Kişisel bakım ve makyaj ürünlerinin kazancın çok yüksektir.

4. Spor Kıyafetleri ve Ekipmanları Satışı

Pandemi ile evlere kapanan insanlarda evde spor yapma kültürü oluşmuştur. Eve kapanma sürecinde insanların monotonluğun önüne geçmek için bir aktiviteye ihtiyaç duymuşlardır. İnternet aracılığıyla monotonluğun önüne geçmek için spor ekipmanları sipariş verip spor egzersizleri yapmaya başlamışlardır. 2021 yılında internette en çok satılan spor kıyafetleri ve ekipmanların satışı, 2022 yılında da internetten spor kıyafetleri ve ekipmanların satışı önemini korumaya devam ettirmektedir. Spor kıyafetleri sadece spor yapmak için değil giyim anlamında rahat olmasından dolayı insanlar tarafından günlük hayatta da sıkça tercih edilmektedir.

5. Film, Müzik, Kitap ve Oyun Satışları

Hayat boyu devam eden eğitim ve sanat günümüzde yoğun şekilde ilgi görmektedir. Genel kültür, bilgi akışı ve öğrenim ihtiyacından insanlar e-ticaret sitelerinden kitap, müzik, film gibi kategorilerinden en az birini satın almaktadır. Dünya çapında da kültür ve sanata ciddi ilgi duyan kesimler olduğunu düşününce iyi kazançlar elde etmek mümkündür. Günümüzde birçok genç oyun oynamakta bunu aktivite içinde para kazanmak içinde yapan insanlar var. Bilinçli ve para kazanmak isteyenler hobiyi işe çevirerek çok iyi paralar kazanmaktadırlar. Online platformlardan oyun satın alanlar oynamak için veya satmak için alırlar bunu işe çevirip e-ticaretten satışını yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Sizin de kitaplara, sanata, müziğe ve oyunlara merakınız var ise online platformlardan rahatlıkla ticaret yaparak büyüyebilirsiniz.

6. VR Aksesuarları Satışı

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ile günümüz ve gelecekte VR aksesuarları çokça talep ve önem görmekte satış potansiyeli de yüksektir. VR aksesuarları, kişisel olarak veya birçok farklı sektörde insanlara sanal gerçeklik sağlamakta ve kullanımı yaygınlaşmıştır.

7. Akıllı Telefon ve Aksesuarları Satışı

Günümüzde hayatımızın merkezinde yer almış cep telefonlarının yanı sıra cep telefonu aksesuarları da e-ticarette sıklıkla sipariş edilen ürünler arasındadır. O nedenle e-ticaret yapmak isteyenler için iyi bir tercih.

Günümüzde hayatımızın tam da merkezinde olan cep telefonların yanı sıra cep teflonlarının aksesuarları da e-ticaret sitelerinde çokça sipariş verilen ürünler arasındadır. Örnek olarak sıklıkla satılan telefon aksesuarları şunlardır;

  • Şarj aletleri (Type-C, Micro USB, USB)
  • Telefon kılıfları (Renkli, Şeffaf)
  • Ekran koruyucular (Telefon çeşidine göre kırılmaz ekran koruyucu)
  • Telefon taşıma aksesuarları
  • Powerbank
  • Özelleştirilmiş telefon kılıfları
  • Telefon Askıları (Taşlı, Boncuklu, İpli)
  • Kulaklıklar (Bluetooth ve Kablolu, Kulak Üstü ve Kulak İçi)

8. Akıllı Saat Satışı

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve dijitalleşmede de hızla artış gözlemlenmesi ile birlikte her yaştan insanın saatlere olan merakı ve talebi artmıştır. Zamanla akıllı saat alıcısında artış görülmektedir. Akıllı saati çekici kılan özellikleri; arama (konuşma ve yanıtlama), mesaj ve bildirim alma, kalori ölçme, nabız ölçme, adım sayma, GBS, müzik kontrolü gibi birçok özelliğe sahip olması alıcıları cazip etmektedir. Bazı farklı özellikli saatler, ani bir kaza veya

kalp krizi gibi acil durumlar karşısında otomatik olarak acil servis ararlar ve konum bildirirler. Bu özellikleri sayesinde akıllı saatler e-ticaret sitelerinde en çok satışı yapılan ürünler arasına girmiştir. Farklı marka, özellik ve renk çeşitleriyle saatleri e-ticaret sitelerinde en çok satan ürünler arasında olmanızı sağlar.

9. Sırt Çantası Satışı

E-Ticaret sitelerinde her yaş ve cinsiyet grubuna hitap eden sırt çantaları en çok satan ürünler arasında da önemli satış rekoruna sahiptir. İhtiyaca yönelik kategorideki çanta modelleri önemli bir online satış potansiyeli bulunan ürün çeşididir. Sık tercih edilme sebebi olan sırt çanta kategorileri eğitim, spor, tatil ve günlük gibi çeşitleri çokça talep edilmektedir. Sırt çantası çeşitli kategorileri sayesinde e-ticaret ve online platformlarda kolaylıkla satışı yapılabilen ve kazanç elde edilebilen bir sektördür.

10. Hamile ve Bebek Kıyafetleri Satışı

Online platformda hamile ve bebek kıyafetleri önemli ticari kazanç elde etmek için iyi bir alandır. Hamilelerin fiziksel alışveriş yerine kıyafetlerini, bebek ihtiyaçlarını kolaylıkla ve indirimlerden yararlanmak için online alışveriş yapmayı tercih etmektedirler. Anne ve bebeklerin çeşitli ihtiyaçları olmakta ve sürekli değişmekte dolayısıyla fiziksel değil online sipariş daha sağlıklı olmaktadır. Ebeveynlerin sadece kendi ihtiyaçları değil çevrelerinde tanıdıkları misal yeni anne olmuş ve yeni doğmuş bebeklere hediye alınması gerekmektedir. Bebek ürünleri çok çeşitlidir önemli olan ailelerin size güvenmesi ve sizin güvenilir, sağlıklı ürünler sunmanızdır. Bebek ihtiyacına yönelik ürünlerin e-ticaret üzerinden satışı önemli yere sahiptir.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir