E-Ticarette Satışı Arttırma Yolları

E-Ticarette Satışı Arttırma Yolları

Her Gelen Ziyaretçiye Güvenmeyin

E-ticaret sitenize dışarıdan gelen ziyaretçiler (Pay Per Click) reklam modeli olan tıklama başına ödeme yapma şeklinde çalışan yöntem ile asıl hedefiniz olan satış yapmak yerine tıklanmayı amaç edinmiş olursunuz. Kurmuş olduğunuz e-ticaret siteniz satış yapma amacının dışında hizmet etmiş olur. Bu yöntem ile e-ticaret sitenizin trafiğinin artmasına neden olmakta fakat ürün satışı konusunda bir garanti sağlamamaktadır. Bu tarz reklam trafikleri, gerçek trafiğinizin önünü kapatmaktadır. Bu yönteme dikkat edin, sitenizdeki trafiğin gerçek olanlarına dikkat edin ve sitenizdeki satışların artışı gözlemleyebilirsiniz.

Ürün Açıklamalarını ve Anahtar Kelimelerini Geliştirin

E-ticaret sitenize yüklediğiniz ürünlerin açıklama kısımlarında ürün açıklaması, ürün detayı ve farklı anahtar kelimeler girmek son olarak da görsellerle tamamlanmalıdır. Bu hamleler sizi tedarikçilerden veya rakiplerinizin önüne geçme de fayda sağlamaktadır. Satışını yaptığınız ürün veya hizmet ile ilgili detaylı bilgi ve içerik yazılması önemlidir. Yüklemiş olduğunuz ürünleri arama motorunda aratırken hangi kelimeyi arattığınızda arama sonucu ortaya çıkan o kelimeleri saptayarak kullanmak daha verimli olacaktır. Yüklemiş olduğunuz ürünün piyasa adı ile bilinen diğer adları farklılık gösterebilir. Bundan dolayı piyasa adı dışında arama motorlarında kolaylıkla çıkması için ürünün detay ve açıklama kısmına diğer anlamlarını da yazmalıdır. Sisteme yüklediğiniz ürünlerin açıklama ve detay dışında spesifik özelliklerini misal renk ve beden gibi özelliklerinde yazılması gerekmektedir.

Görsellerinizi Etiket Yazıları ile Tanımlayın

Sisteme yüklemiş olduğunuz ürünlerin içerik ve detay yazılarının dışında ürünlerin görsellerinin kalitesi ve doğru kullanımı önem teşkil etmektedir. Sisteme ürünlerin görsellerini yükleme aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Ürün görsellerinin dosya boyutunu kalitesi bozulmadan boyutlarını küçültün. Görsellerin alt etiketine arama motorlarında o görsellerin tanımlanması için bir açıklama yazılmalıdır.

Her Sayfaya Farklı Meta Etiketleri Kullanın

Ürünleri anlatan içerik ve detay stratejileri için kullanılan anahtar kelimeler ile ilgili dikkat edilmesi gereken diğer şeyler meta etiketidir. Her sayfaya ayrı ayrı anahtar kelimeler kullanmanız gerekir. Sayfalar arasında aynı etiketleri kullanmak siteniz için pek fayda sağlamayacak ve boşa çaba sarf etmiş olacaksınız. Bütün sayfalar için yazılan ayrı ayrı anahtar kelimeler, açıklamalar kullanın bunları yazarken de içeriğe uygunluğu ve arama sonucu doğruya yöneldiğinden emin olun. Sayfalara yazılan meta etiketleri sayfayı ziyaret edenleri doğru ürüne yöneltmesi için doğru şekilde yazılmalıdır.

Hizmet ve Ürünleriniz Hakkında Yorum

Sitenizde vermiş olduğunuz hizmet ve sunmuş olduğunuz ürünler karşısında memnuniyet yorumları SEO çalışması niteliğindedir. Yazılan yorumlar ve yorumların içerindeki kelimeler yapılan işle alakalı anahtar kelime olup size fayda sağlamaktadır. Sitenize yazılan bu yorumlar sitenizin zenginliğini ve gelişimini artırır. Yapılan yorumlar sayesinde sitenizin aktif kullanımda olduğunu gösterme fırsatı yakalamış olursunuz.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir